Vysnívaná postava, vysnívaný život

Ľudia s nadváhou dobre vedia, aké ťažkosti a trápenia ich dennodenne čakajú. Aj jednoduché a pre ostatných samozrejmé úkony ľuďom s nadváhou robia problémy, pre niektorých sú doslova nedosiahnuteľné. Začínajúc problémami pri obliekaní či obúvaní, končiac pri problémoch s chôdzou a pohybom ako takým. Ľudia, ktorí trpia nadváhou alebo obezitou dobre vedia, že častokrát je problémom prejsť z jednej izby do druhej, o prechádzkach či nejakých športových výkonoch nie je ani reči. Paradoxom je, že práve takýto ľudia by toho pohybu potrebovali oveľa viac, ako sú schopní uskutočniť.

mrkev

Zmeň myslenie, zmeníš seba
Základom celého chudnutia je teda radikálna a úplná zmena života, myslenia a stravovania. Ľudia s kilami navyše sa nemôžu spoľahnúť len na to, že ak sa začnú pár dní obmedzovať alebo dodržia pár dní hladovku, kilá začnú zázračne ubúdať a všetko bude v poriadku. To je veľký omyl, kvôli ktorému zostalo sklamaných už veľa chudnutia chtivých. Cestou k úspechu je pomalé chudnutie, ktoré nepôjde vždy jednoducho a bezproblémovo, ale zostanú po ňom trvalé výsledky. Zmenou musí prejsť hlavne jedálniček, z ktorého sa musia vytratiť všetky ťažké jedlá, cukry a tuky, ktoré majú byť nahradené hlavne zeleninou, ovocím a vlákninou. Telo si musí zvyknúť na to, že nebude dostávať opakovane obrovské porcie potravy, ktorá sa nestíha spracovať a ukladá sa v podobe nechcených tukových vankúšikov, ktorých sa potom nevieme zbaviť.

Bez pohybu to jednoducho nepôjde
Ďalším a nemenej dôležitých krokom k úspešnému chudnutiu je samozrejme aj športovanie a pohyb ako taký. Tí, ktorí sú zvyknutí priviesť sa všade autom, by mali skúsiť viac sa pohybovať. Ak nemáte čas na pravidelné športovanie, stačí vyskúšať viac chodiť pešo aj v rámci každodenných pracovných či domácich povinností. Aj prechádzka s deťmi alebo rýchlejšia chôdza do obchodu či cesta do mesta na bicykli je vždy viac ako nič.

cvičení

Pomocníci pri chudnutí
Pri chudnutí sa mnohí spoliehajú aj na to, že špeciálne preparáty a diétne programy vyriešia všetko za nich. Je to ale pravda len čiastočne. Tieto prípravky síce pomáhajú pri spaľovaní tukov, ako je to napríklad pri ketónovej diéte,, ale človek si musí uvedomiť, že musí zdravé stravovacie návyky dodržiavať stále, inak sa neželané kilogramy vrátia vo forme jo-jo efektu späť. A to by bola potom len nadarmo vynaložená energia a aj vyhodené peniaze. Preto, ak sa už raz na chudnutie odhodláte, určite vydržte, pretože to stojí za to.