Chyby pri cvičení, ktoré môžu ovplyvniť zdravie vašej pleti

Zostať aktívny je kľúčom k zdravému telu. Ak pravidelne cvičíte, aby ste udržali na uzde nepriaznivý vplyv moderného, ​​sedavého životného štýlu na mieste, bravo, vyhrávate polovicu bitky! Avšak, je v tom viac, než len chodiť do posilňovne.
Myslite aj na možné kožné trápenia. Začiatočníci majú často tendenciu vynechať starostlivosť o pleť pri budovaní fyzickej sily pre túto závideniahodnú postavu.
Okrem toho, že sa zameriavate na svoje telo, musíte tiež vyživovať pokožku. Tu uvádzame štyri tréningové chyby, ktoré ničia zdravie vašej pokožky.

posilovna

Neodstraňovanie make-upu pred cvičením
Ak idete do posilňovne hneď po práci, je pravdepodobné, že sa ponoríte do svojho tréningu s make-upom. Toto je absolútna chyba. Počas cvičenia sa póry pokožky otvárajú potením. Keď sa prípravok skladá z potu, upcháva póry a spôsobuje vyrážky.
Tip: Noste so sebou jednorazové  čistiace obrúsky na jedno použitie a rýchlo a pohodlne odstráňte make-up.
Nenosenie uteráka
Uterák je v posilňovni nevyhnutný. Otvorené póry sú citlivé na baktérie, ktorým vystavujete svoje telo pri používaní spoločného zariadenia v posilňovni. Počas tréningu sa snažte, aby ste sa nedotkli svojej tváre. Udržujte si vlasy zviazané a pripnuté a používajte uterák na zotretie potu.
Tip: Neotierajte uterák po tvári, pretože môže dráždiť pokožku. Ak máte citlivú pokožku, rozhodnite sa pre jednorazové papierové uteráky.

činka

Nedostatočná hydratácia
Kým pitná voda počas cvičenia býva o mnohých samozrejmosťou, mnohí prehliadajú hydratáciu po tréningu. Telo stráca množstvo vody v dôsledku potenia. Preto budete musieť udržiavať hydratáciu aj po tréningu, aby sa vaša pokožka doplnila.
Nepodporovanie správnej výživy
Cvičiť bez toho, aby sa vaše telo posilňovalo výživou, ktorú potrebuje, je zbytočné. Únava a nezdravé chudnutie sú niektoré spoločné dôsledky zlého výkonu.
 Tip: Pripravte si nápoj bohatý na bielkoviny na podporu výživy hneď po tréningu. Tiež sa vyhýbajte tomu, aby ste zostali hladní a jedli správne jedlo do jednej hodiny.