Hrať sa dá aj v pohybe

Asi toto si vraveli prvý vývojári, ktorí prišli s nápadom umiestniť hrateľné programy do prenositeľných zariadení. Už dávno sa tu nebavíme o čiernobielych „kalkulačkách“, ktoré boli kedysi v móde. Na danú dobu boli nesmierne vyspelé a nejeden dospelý na nich spomína s láskou, keďže mu priniesli kopec zábavy bez toho, aby musel sedieť doma či za počítačom.

mobil

Hry na Android

Android ako operačný systém si za svoje účinkovanie na scéne softvérov odžil a aj vypočul svoje. Mnohý priaznivci Iphonov si nevedia predstaviť život s operačným systémom, ktorý má pod palcom gigantická spoločnosť Google. Naopak, mnohý zástancovia vedia, prečo je Android taký výnimočný a nezastupiteľný hráč na trhu, a to kvôli aplikáciám.

Tie sa tvoria voľne a každý môže vytvoriť takú, akú potrebuje. Stačí zručnosť v programovaní a bežná hra ako je Tetris nie je ťažká na výrobu. Aj preto sa toho chopili nie len veľké vývojové firmy, ale aj skupiny mladých startupistov, ktorí sa snažia na svojej šikovnosti a nápadoch zbohatnúť. Aké hry zaznamenali najväčší úspech?

Na začiatok môžeme rozdeliť herné aplikácie na dve skupiny. Tou prvou je časť hier, ktoré sa pýšia svojoj prepracovanosťou, softvérom, ale aj náročnosťou na operačný systém. Druhá skupiny sú hry, ktoré fungujú hlavne vďaka nápadu a nepožadujú veľký vývoj, pretože sa jedná o skôr logické hry, v ktorých sa užívateľ musí naučiť pohybovať a zdokonaliť.

telefon

Medzi najziskovejšie hry v internetovom svete patria tie, ktoré sú určené zväčša pre mužov. Medzi ne patrí napríklad Pubg alebo FreeFire, hry, ktorým hlavným cieľom je simulácia bojových podmienok, streľby a taktickosti. Veľkú fanúšikovskú základňu majú aj fanfiction aplikácie, pri ktorých bojujete či už medzi sebou alebo so systémom. Ich unikátnosť spočíva v rolách, ktoré sú nadprirodzené a sú tvorené buď komixovými postavami alebo nadprirodzenými. Hry simulujúce život sú tiež populárne, a nech už sa staráte o mesto, záhradu alebo život internetového miláčika, stále sú vítaným spestrením.