Občanom Malinova je tiež dostupná služba krtkovania potrubia

Odpadové a kanalizačné potrubie sa napája na byty a plní činnosť odvodu nečistôt z domácností, preto je dôležité, aby bolo priechodné a aby svoju funkciu plnilo na 100%. O to sa však treba aj starať a venovať pozornosť prevencii, teda monitoringu a trasovaniu potrubia. V každom väčšom meste na Slovensku funguje firma, ktorá čistí kanalizačné potrubie, obyvatelia sa na ňu môžu obrátiť v prípade havarijného stavu alebo iných problémov, ktoré sa týkajú odpadového a kanalizačného potrubia napojených na ich domácnosti. Upchatie kanalizácie je už dosť vážny problém, ktorý si vyžaduje Krtkovanie Malinovo Ab-krtkovanie odborný zásah v podobe elektromechanického alebo vysokotlakového čistenia. Profesionáli vedia ako na to a majú aj potrebné technické vybavenie.

Spletitá sieť potrubí

Rokmi používania, pri ktorom sa do kanalizácie dostávajú nečistoty z odpadov v domácnostiach, sa tieto môžu ukladať na stenách potrubia až do takej miery, že úplne znemožnia priechodnosť potrubia, a to spôsobí návrat odpadu späť do bytov vytláčaním do drezu či odpadu alebo WC. Elektromechanické čistenie je moderná metóda, pri ktorej sa využíva elektromotor s napojením na oceľovú strunu, ktorá vykonáva vibračný a rotačný pohyb zároveň, a tým dokáže dôkladne vyčistiť povrch potrubia od nánosov nečistôt a mastnoty.

Vysokotlakové čistenie je metóda, ktorú nemožno použiť v priestoroch, kde by zatopenie spôsobilo problémy. Základom tohto čistenia je vysokotlakové zariadenie, ktoré je nainštalované vo vozidle, naň sa napojí hadica s dĺžkou až 100 metrov a s vymeniteľnými tryskami na konci, ktoré sú dostatočne účinné a odstránia aj tú najtvrdšiu špinu.

Nefunkčná zaplavená kanalizácia

Firmy majú svoje pobočky aj mestách a obciach ako je Malinovo, pretože aj tam žijú ľudia a trápia ich rovnaké problémy ako všade inde na Slovensku. Okrem čistenia sa venujú aj monitoringu a trasovaniu potrubia, a tiež vykonávajú aj potrebné inštalatérske práce, obrátiť sa nich môžete 24 hodín denne aj počas dní voľna a štátnych sviatkov.