Koľko zaplatíte za polystyrén EPS?

Ak sa momentálne venujete stavbe domu alebo jeho kompletnej prerábke, určite ste sa už stretli s pojmom zatepľovanie. Na sídliskách môžeme často vidieť lešenia na panelákoch a väčšinou ide vždy práve o tento proces. Niet divu, že sa všetko zatepľuje, pretože zateplený dom ponúka omnoho viac výhod ako ten nezateplený. Nielenže ušetríte množstvo peňazí, keďže nebudete vykurovať aj ulicu, no okrem toho sa vyhnete aj zdravotným respiračným problémom. Ak totiž nemáte zateplený byt, môže v ňom byť zvýšená neprospešná vlhkosť a na jedincoch, ktorí sú citlivejší na vzduch a dýchanie sa to môže prejaviť vo forme nepríjemných alergií.

izolácia

Okrem toho, ak sa rozhodnete pre zateplenie, váš dom nadobudne omnoho vyššiu hodnotu a samozrejme bude vyzerať krajšie aj zvonka, pretože zmena a premaľovanie vonkajších stien je pri zatepľovaní nevyhnutné. Dôležitá otázka sa však kladie ešte pred samotným zateplením. Akým materiálom budeme zatepľovať? Na trhu je veľa materiálov určených práve na toto. Najlacnejším variantom je polystyrén, ktorý je veľmi obľúbený najmä vďaka svojej nízkej cene. Má dobré izolačné vlastnosti a je ním zateplených množstvo stavieb.

stavba domu

Cena polystyrénu Taloa je ako sme spomínali najnižšia v porovnaní s konkurenciou, čo je obrovskou výhodou. Je však dôležité si pred zatepľovaním nechať poradiť od odborníkov, ktorí určia, na aké miesta treba akú hrúbku polystyrénu. Napríklad na strechu sa odporúča použiť najhrubší polystyrén, zatiaľ čo do pivníc a základov domu stačí tenšia vrstva. Stredné hrúbky polystyrénu sa používajú napríklad na podlahy alebo na obvodové steny fasády.

Okrem klasického polystyrénu existujú aj jeho poddruhy, ktoré majú o niečo iné vlastnosti a väčšinou majú aj vyššiu cenu. Samozrejme, že finálny výber materiálu na zatepľovanie záleží len id vás. Určite však zateplenie nebudete ľutovať!