Poznáte led?

Poznáte úsporné žiarovky? Práve takými sú led g9. Ešte ste to nevedeli? Výroba klasických vláknových žiaroviek je v Európskej únii zakázaná. To platí aj u halogénových žiarovkách. Čo je to vlastne led žiarovka? Je to polovodičová žiarovka zložená z viacerých led diód naraz. Obsahujú pomocné elektronické obvody.

OpenBox-MarbleHouse-007

Musia pracovať so striedavým prúdom. Poteší vás to, že majú omnoho vyššiu životnosť a nižšiu spotrebu elektrickej energie. Sú efektívnejšie. Poznáme tri farby led. A to teplú bielu, dennú bilu a studenú bielu. Teplá biela produkuje ako pri klasických žiarovkách žlté svetlo, ktoré je vhodné do obývacích miestností alebo spální. Denné biele svetlo je také, aké máte aj v exteriéri. Týmto typom nič nepokazíte, keď sa neviete rozhodnúť medzi studenou a teplou. Studená biela vydáva svetlo s modrým nádychom. Je pre to veľmi vhodné do pracovných miestností, kancelárií, chodieb alebo v kúpeľniach. Je veľmi moderné a dizajnové. Aj led žiarovky majú svoje výhody. Tými hlavnými je ich dlhá životnosť, vysoká úspora elektrickej energie, sú odolné voči nárazom alebo vibráciám. Máte ich možnosť aj stmievať a na trhu sú rôzne farebné odtiene led žiaroviek. Neobsahujú žiadne ťažké kovy, takže sú ekologické. Každý produkt má aj nevýhody. Medzi nevýhody led žiaroviek patrí ich vyššia cena oproti klasickým žiarovkám a výkonové led žiarovky je potrebné chladiť. Ak si zaobstaráte led žiarovky, ročne môžete ušetriť aj osemdesiat percent nákladov na elektrickú energiu.

white-marble-counter (1)

Ich prevádzku máte bezúdržbovú a nepotrebujete vymienať často žiarovky. Pri dnešných cenách usporíte za životnosť jednej led žiarovky aj cez dvestopäťdesiat eur, čo rozhodne poteší nielen vás, ale aj vašu peňaženku. Navyše chránite životné prostredie a vyššie obstarávacie náklady sa vám vrátia približne do dvoch rokov. Už ste sa naozaj rozhodli pre kúpu led žiaroviek? Ak chcete, aby vaša domácnosť vyzerala naozaj moderne, led žiarovky už nájdete v mnohých moderne zariadených rodinných domov alebo aj v panelákových bytoch. Takto si môžete zútulniť vaše bývanie veľmi lacným riešením a efekt bude na nepoznanie.