Prírodné zdravie včelej materskej kašičky

V dávnej minulosti ju využívali už pôvodní obyvatelia amerického kontinentu, ktorý nedali dopustiť na jej schopnosť fyzického a duševného liečenia, o niečo neskôr ju využívali aj obyvatelia starovekého Ríma, ktorý ju však uprednostňovali v kozmetickej oblasti. Aj v súčasnej dobe je včelia materská kašička základným prvkom mnohých kozmetických prípravkov, ktoré sa vďaka jej účinnosti tešia veľkej obľube a dostávajú sa do popredia čoraz viac. V týchto prípravkoch má omladzujúce účinky a je súčasťou mnohých pleťových krémov pôsobiacich proti tvorbe vrások.

opeľujúca včela

Blahodarné účinky materskej kašičky na organizmus spočívajú v jeho prebudení formou regenerácie buniek a ich obnovy na všetkých miestach ľudského tela, ktoré si to vyžadujú. Pôsobí proti širokému spektru rôznych zažívacích porúch našej tráviacej sústavy, vo vysokej miere podporuje a posilňuje imunitný systém a napomáha prirodzenému správnemu fungovaniu ľudského organizmu a navyše je výborným pomocníkom v dobíjaní energie a takisto svojimi antioxidačnými vlastnosťami zlepšuje schopnosť sústredenia sa. Blahodarné účinky včelej materskej kašičky pôsobia pozitívne nielen na našu fyzickú stránku, ale aj na tú psychickú – jej užívanie upokojuje nervy a myseľ a dostáva ich do vyrovnanej hladiny. Svojimi antibakteriálnym účinkami je veľmi často nápomocná pri hojení rán na koži alebo jej zápalov, kde doslova „opravuje“ poškodené miesta.

pozitívna myseľ

Mamičky ju majú v obľube preto, že ich veľakrát zachráni pri nespavých stavoch ich detičiek, budúce mamičky zas preto, lebo je podporuje plodnosť.

Tento prírodný zázrak má skutočne také množstvo priaznivých účinkov, že azda neexistuje miesto, kde by nebol nápomocný. Včeliu materskú kašičku nám ponúkla sama príroda, preto sa na ňu v mnohých ťažkostiach môžete stopercentne spoľahnúť, dokáže pomôcť s problémami, ktoré Vás trápia už možno aj dlhodobo. Vyskúšajte jej zázračné účinky aj Vy a sami zistíte, že lepšie to už neide.