Spoľahlivý materiál niekedy dokáže zachrániť aj život

Bývanie v bytových domoch nesie so sebou vyššie riziko vzniku požiaru, pretože v nich žije veľa nájomníkov, ktorí bežne manipulujú s rôznymi elektrickými spotrebičmi, a výnimkou nie je ani otvorený oheň, stačí už malá nepozornosť a vznik požiaru je potom už len otázkou času. V príprave stavebných projektov sa však na tieto okolnosti prihliada a navrhujú sa protipožiarne uzávery, teda okná a dvere a tiež steny či fasády.

sklo budova

Všetky tieto výrobky ponúka systém ALUPROF, ktorý je certifikovaný v renomovaných svetových inštitútoch a ich riešenia sú moderné a kvalitné. Navrhujú a realizujú protipožiarne okná, dvere, steny a fasády, ktoré sú z hliníkových profilov, zasklenie do nich je možné osadiť jednoduché, ale aj izolačné. Všetky boli vyskúšané v inštitútoch, ktoré sa zaoberajú certifikáciou výrobkov, čo ich radí medzi kvalitné a spoľahlivé výrobky v oblasti určenej na ochranu proti požiarom.

Systém ALUPROF ponúka len spoľahlivé riešenia s požadovanou požiarnou odolnosťou materiálov, zároveň však sú tieto výrobky vybavené aj ďalšími prvkami, napríklad ohňovzdornými vložkami. Výrobca nezabúda ani na požiarne dvere sklenenú výplň, ktorá je takisto vystavovaná pôsobeniu ohňa a je nutné, aby tiež spĺňala kritériá požiarnej odolnosti. Sklo si výrobca takisto necháva skúšať v centrách na určovanie certifikátov, ktoré potvrdia, že je odolné proti požiarom podľa daných kritérií.

firefighter-752540_640

Hliník patrí v súčasnosti k veľmi často používaným materiálom v novostavbách, je totiž praktický, dizajnovo zaujímavý a má dlhú životnosť, no dôležitý je aj fakt, že spĺňa aj protipožiarne nároky na stavebné konštrukcie, a preto sa z neho vyrábajú rámy okien, dverí, protipožiarne steny, ale aj celé fasády. Cenové nároky na niektorý zo spomínaných systémov sú rôzne a závisia od množstva použitého materiálu, zložitosti riešenia alebo atypických rozmerov. Na cene môže pridať aj špeciálne vybavenie, takže je potrebné dať si cenovú ponuku takpovediac „ušiť na mieru“.