Vozíky na skladový transport

Či už pracujete vo veľkovýrobnej hale, skladovom areáli alebo v kuriérskej či sťahovacej spoločnosti, náplňou vašej pracovnej činnosti je určite i práca s väčším množstvom ťažšieho tovaru. Manipulácia a transport početného tovaru alebo vyššej hmotnosti jednotlivých kusov nie je jednoduchá, a pokiaľ by ste veci prenášali vlastnoručne, zabralo by to príliš dlhú dobu aj značnú časť námahy. Z toho dôvodu by mali byť v skladovom areáli k dispozícií pre pracovníkov prepravné vozíky Schoeller Allibert, ktoré sú osvedčeným transportným pomocníkom.

naložený vozík

Prepravný vozík umožňuje prevážať niekoľko kusov tovaru súčasne a navyše aj kusy, ktoré vážia vysokú hmotnosť. Moderné transportné vozíky sú prispôsobené rôznymi drážkami a inými doplnkami, ktoré zabezpečia, že nastohované debničky alebo prepravky budú spoľahlivo zaistené. Nemusíte sa následne obávať možného spadnutia či zošuchnutia tovaru z vozíka, pretože drážky sú natoľko pevné, že zaručia bezproblémový prevoz aj po nevhodnejšom teréne. Vozík a naložený tovar teda neohrozí ani hrboľatý alebo kamienkový terén či iná nepriaznivá cesta.

prepravný vozík

Ergonomický úchyt taktiež pomáha zamestnancom s lepším uchytením a manipuláciou či už prázdneho alebo plne naloženého vozíka. Kolieska na prepravných vozíkoch sú rovnako prispôsobené, aby sa nešmýkali. Samotný vozík sa nevyznačuje veľkou váhou, avšak odolný materiál, z ktorého je vyrobený udrží hmotnosť dosahujúcu pokojne až stovky kilogramov. Vozíky je možné vyberať podľa schopnosti ich maximálnej nosnosti, ale taktiež aj podľa veľkostných rozmerov. Keďže sa prepravné vozíky často využívajú aj v skladových priestoroch potravinárskych spoločností, musia spĺňať dané hygienické štandardy. Okrem hygienickosti a odolnosti voči vyššej záťaži, transportným vozíkom nerobí problém ani zmena teploty. Z toho dôvodu je možné ich využívať napríklad aj v chladiarenských alebo mraziarenských priestoroch, kde je teplota ovzdušia, kvôli skladovaniu potravín aj o niekoľko stupňov nižšia.