Nerezové zábradlia

Nie len architekti či návrhári sa zaujímajú o zariaďovanie interiéru či exteriéru domu. V dnešnej dobe si mnohí ľudia vysnívajú nejaký typ príbytku a celý život si idú za svojim snom. Práve preto sa často rieši aj otázka, aké je najvhodnejšie zábradlie. Či je to drevené, sklené či nerezové. Mnoho ľudí si často kladie aj otázku, aký je vlastne rozdiel medzi nerezovým a antikorovým zábradlím. V princípe, len malý. Zatiaľ čo nerez je drsnejší, antikor je jemnejší materiál. Vyzerajú však takmer úplne rovnako a dokážu ich rozoznať len skutoční odborníci. Pre bežných ľudí sa ale dá povedať, že nerez a antikor sú jedno a to isté.

Nerezové-zábradlie-17

Pýtate sa teda, aké zábradlie ponúka najviac výhod? Medzi veľmi predávané a s množstvom výhod patria práve nerezove zabradlie. Svoje využitie nájdu ako v exteriéri napríklad na balkónoch alebo na vonkajšom schodisku, tak aj v interiéri na klasickom schodisku vnútri domu. Ich obrovskou výhodou je dlhá životnosť a to, že sú úplne nenáročné. Netreba sa o ne špeciálne starať a ošetrovať ich rôznymi prípravkami. Jediné čo by ste mali robiť, je ich čistenie, ktoré však patrí k bežnému upratovaniu. Cenovo sú nerezové zábradlia dostupné, jeden meter takéhoto zábradlia stojí od 80 do 120 eur. Okrem týchto výhod ponúkajú aj skutočne moderný dizajn, ktorý dodá vášmu domu elegantnosť.

images

Veľmi časté sú aj kombinácie nerezového zábradlia so sklom, teda hrany sú nerezové a vnútro tvorí sklo. Sklo býva vyrobené vo vysokej kvalite, no samozrejme ho treba aj častejšie umývať. Preto ak máte malé deti, ktoré radi chytajú všetko naokolo, odporúča sa klasické nerezové zábradlie.

Ak stále váhate, ktoré by bolo pre vás najvhodnejšie, určite si podrobnejšie prezrite parametre a zhodnoťte výhody a nevýhody. Ak sa rozhodnete pre nerezové zábradlie, svoju voľbu rozhodne nebudete ľutovať a budete s ňou spokojní. Vyskúšajte sami a uvidíte!