Akupunktúra – na čo je vlastne účinná?

Akupunktúra patrí medzi tradičnú čínsku medicínu využívanú pre zničenie bolesti. Môže fungovať aj proti migréne a navyše bojuje aj s alergiou ! Alergici si ju čoraz viac pochvaľujú, pretože ich príznaky sa po nej znížia na minimum. Vymenia tak rannú pilulku za pár vpichov ihly do tela a z nepríjemnej prechádzky lesom sa môže stať nové relaxačné hobby.

akupunktura

Keď už sme pri vpichovaní ihiel do tela – akupunktúra funguje pomocou ihlovej terapie. To neznamená, že vás len tak napichajú a idete spokojní domov. Táto vzácna metóda je založená na takzvanej životnej energii, ktorá podľa čínskych odborníkov prechádza celým telom – a to nejakými dráhami, ktoré musia byť v homeostázi. Ak človek pociťuje nejakú bolesť, považuje sa to za akési zablokovanie dráhy, ktoré spôsobí nerovnováhu v organizme. Tento blok ovplyvňuje centrálnu nervovú sústavu ako aj celé telo a my to celé cítime v podobe bolesti.

Preto sa tejto upchatej dráhy musíme zbaviť za pomoci jemných ihličiek do presne stanovených bodov tela, kde ich liečiteľ nechá pri prvom sedení maximálne tridsať minút. Počet ihiel určuje ošetrovateľ. Môžu vám pomôcť aj obyčajné tri ihly, no môžete ich na sebe mať aj tridsať. Človek musí ležať v absolútnom pokoji s uvoľneným svalstvom za počúvania pokojnej melódie. Po terapii by sa mali aktivovať vlastné sily tela a dať človeka opäť do správnej rovnováhy. Pred tým, než absolvujete sedenie máte ešte rozhovor s odborníkom, ktorého prácou je aj posúdiť váš fyzický i duševný stav.

body

Štúdie dokázali, že liečba akupunktúrou je veľmi efektívna a ľudia sú z nej nadšení. Patrí síce medzi zvláštnejšie metódy, ktorým človek sprvu neverí, no po dostavení výsledkov si človek povie – prečo nie ? Existujú samozrejme prípady, ktoré zažijú výsledok až po viacerých sedeniach a preto sa netreba už po prvom neúspešnom sedení vzdávať. Je dôležité uvedomiť si, že liečba akupunktúrou je pre každého jedinca individuálna a nie je vhodná pre každého. Na to slúži spomínaný rozhovor, prostredníctvom ktorého bude liečiteľ múdrejší a lepšie si tak podarí s vašim problémom. Bohužiaľ ľudia s ťažkými psychickými poruchami alebo s problémami so zrážanlivosťou krvi nemôžu v žiadnom prípade podstúpiť takúto formu liečby.