Prírodná pomoc na podporu imunity

  1. Kurkuma. Nachádza sa v zozname ako prvá, pre svoje úžasné antivírusové a antibakteriálne účinky. Veľmi vhodná v teplej kuchyni, u nás pridávaná najmä do ryže avšak nájde svoje uplatnenie kdekoľvek, či pri príprave omelety, polievok aj omáčok. Môžeme povedať, že je antioxidant, takže chráni vaše bunky pred poškodením. Obsahuje kurkumín, vďaka ktorému má krásnu žltú farbu.
  2. Rybí olej. Vhodný nielen počas chladného obdobia, ale celého roka najmä pre našu polohu, ktorá je ďaleko od mora. Ľudia aj vďaka tomu zabúdajú konzumovať dostatok rýb. Tento olej obsahuje omega mastné kyseliny, ktoré sú vhodné aj pre deti a starších ľudí, na podporu kognitívnych funkcií a ako ochrana pred infarktom a mŕtvicou.

porcelán

  1. Tebi kvasnice. Kvasnice, ktoré sa jemne líšia od tých, ktoré poznáte na výrobu koláčov. Sú vo forme prášku. Vhodné do studenej aj teplej kuchyne, používajú sa do šalátov, polievok, omáčok. Pridávajú jedlu nutričnú hodnotu a sú skvelým zdrojom vitamínov skupiny b, ktoré sú dôležité nielen pre správne trávenie, ale aj zdravie slizníc.
  2. Rakytník. Táto rastlina je obzvlášť vhodná do celého jesenného a zimného obdobia. Má vysoký obsah vitamínu c a antioxidantov. Má krásnu oranžovú farbu a dostanete ho vo forme sirupu, šťavy a je možné zakúpiť samotné plody či čerstvé alebo lyofilizované.

snídaně

  1. Kefír. Táto jednoduchá a pritom taká úžasná potravina. Nie nadarmo sa hovorí, že základ imunity sa nachádza v čreve. Kefír obsahuje vysoké množstvo probiotických baktérií, ktoré obsadia črevo a napomáhajú nielen tráveniu, ale celkovému správnemu fungovaniu celého tela. Je vhodný aj pre ľudí s intoleranciou laktózy. Ak si trúfate, môžete si ho vyrobiť aj sami. Potrebujete iba kvalitné kravské alebo kozie mlieko a kefírovú hubu.
  2. Cesnak. Opäť skvelý pomocník, ktorý má snáď každý v kuchyni. Obsahuje alicín, účinná látka, vďaka ktorej má výrazné antibakteriálne, antivírusové a antimykotické vlastnosti. Je veľmi vhodný pri prvých príznakoch choroby avšak opatrne s ním, ak vám boli predpísané antibiotiká. Je možné ho použiť aj pri herpesoch a aftách.