Správa Nissanu odhalila príliš veľké právomoci jeho šéfa

V bývalom predsedovi našla "koncentráciu všetkej autority".
 
Pán Ghosn bol minulý rok zatknutý a obvinený z podhodnotenia svojho platového balíka na obdobie piatich rokov od roku 2010 do roku 2015. Neustále popieral akékoľvek previnenia.

nissan
 
Povedal, že jeho zatknutie je výsledkom "sprisahania a zrady" proti nemu – ponuka niektorých vedúcich pracovníkov Nissanu, ktorí chcú zastaviť svoj plán na integráciu Renaultu, Nissanu a Mitsubishi.
 
Správa berie na vedomie, že porota so šéfom nepočula. Povedal však, že pán Ghosn vo svojej kancelárii sústredil takú moc, že ​​iné oddelenia, ktoré mali poskytovať kontroly a rovnováhy, „nemuseli fungovať efektívne“.
 
Ghosn hovorí, že za zatknutím je sprisahanie a zrada. Pán Ghosn bol prvýkrát zadržaný 19. novembra a v januári boli proti nemu zakúpené ďalšie obvinenia.
 
Tento mesiac bol prepustený na kauciu po viac ako troch mesiacoch zadržania.
 
Pre jeho prepustenie boli stanovené prísne podmienky na kauciu pre pána Ghosna vrátane video pozorovania a obmedzeného používania jeho mobilného telefónu.
 
Jeho prístup k počítaču sa obmedzuje na jeho advokátsku kanceláriu počas denných hodín počas dňa.
 
Ak sa dopustil trestného činu z finančných priestupkov, podľa japonských regulačných orgánov čelí až 10 rokom väzenia, ako aj pokute až 700 miliónov jenov.
 
Šéf Nissanu bol architektom spojenectva medzi Nissanom a francúzskou automobilkou Renault a v roku 2016 priniesol na palubu Mitsubishi.
 
Potom riadil spojenectvo troch globálnych výrobcov automobilov ako generálneho riaditeľa a predsedu.

logo
 
Jeho postavenie bolo také, že jeho život bol serializovaný v japonskej komikse.
 
V ankete ľudí z roku 2011, ktorí by chceli Japonci prevádzkovať svoju krajinu, prišiel vedúci Nissanu siedmy, pred Barackom Obamom, ktorý sa umiestnil na deviatom mieste.
Nissan Motor Co., Ltd., zvyčajne skrátený na Nissan, je japonský nadnárodný výrobca automobilov so sídlom v Nishi-ku, Yokohama.

Správa Nissanu odhalila príliš veľké právomoci jeho šéfa
4.2 (84%)5