Spacifikujte problémovú pleť

Na vašej tvári sa odráža váš životný štýl. Ovplyvňuje ju strava, nedostatok spánku, teplotné výkyvy, hormonálne zmeny a stres. Určitú úlohu zastáva aj genetika.
Čo robiť, keď vaša tvár kričí o pomoc?
Univerzálnym liekom na pleť je rumanček, ktorý má široké uplatnenie aj v kozmetike. Pôsobí protizápalovo a upokojuje. Vylúhujte ho vo vode a umývajte si ním tvár každý večer, ak je to potrebné.
Na mastnú pleť a na akné je vhodný nálev z mäty. Aj kvet nechtíka lieči a upokojuje pokožku.

kráska

Mrkva je najlacnejší skrášľujúci prostriedok, aj keď sa neodporúča konzumácia v prehnane veľkom množstve, lebo môže vyvolať žltkastý nádych pleti. Pravidelné jedenie mrkvy a pitie mrkvovej šťavy má výrazný pozitívny vplyv na kvalitu pleti, dokonca zastavuje proces starnutia a omladzuje. Šťavou z mrkvy si môžete aj umývať tvár, lebo zabraňuje tvorbe vrások, osviežuje a dodá pleti zdravú farbu.
Uhorka zasa pleť spevňuje a zabraňuje ochabovaniu pokožky. Keď plátky uhorky na 15 minút položíte na vyčistenú pleť, pocítite sviežosť a vypnutie pokožky.
Ak chcete pleť rozžiariť, umývajte si tvár nálevom z petržlenu. Hrsť nakrájaného koreňa varte v 500 ml vody 15 minút a sceďte. Účinky petržlenu sa dajú pozorovať aj v boji proti pehám.

Ak chcete regenerovať pleť a zlepšiť krvný obeh, prikladajte si na tvár plátky broskýň, marhúľ, jahôd alebo banánov.
Podceňovaná, no naozaj veľmi účinná, je domáca pleťová maska. Jednoducho si ju namiešate v pohodlí domova zo surovín, ktoré máte v chladničke.
Na prípravu domácej pleťovej masky môžete použiť:

·         jogurt
·         olivový olej
·         smotanu
·         tvaroh
·         kvasnice
·         med
·         ovsené vločky
·         žĺtky

dívka

Deväťdesiat percent úspechu má na svedomí strava. Jedzte veľa čerstvého ovocia a zeleniny, lebo obsahujú množstvo dôležitých látok.
Tiež dodržujte správny pitný režim a v strave sa vyhýbajte tukom, najmä tým živočíšnym, lebo urýchľujú proces starnutia.
Fajčenie je pre pleť zabijak. Keď veľa fajčíte, vaša pleť môže vyzerať aj o desať rokov staršie.
Podmienkou zdravej a krásnej pleti je vhodná strava a aktívny životný štýl.