Najlepšie investičné banky v roku 2019

Komplexné investičné banky ponúkajú širokú škálu obchodných a investičných služieb. Mnohí z nich tiež vlastnia alebo sa združujú so spotrebiteľskou bankou. Väčšina pravidelných spotrebiteľov nebude potrebovať služby investičného bankovníctva, ale pre rastúce podniky a jednotlivcov s vysokou čistou hodnotou môže investičná banka ponúkať jedinečné finančné produkty a služby, ktoré vyhovujú vašim potrebám. Pozrite sa na naše tipy pre najlepšie investičné banky.

budovy

1. Najlepšia celkovo: Goldman Sachs
Goldman Sachs je najprestížnejšou investičnou bankou. Takmer 150-ročná inštitúcia je verejnou spoločnosťou s aktívami vo výške 917 miliárd USD od roku 2017. Viacerí vysoko postavení vládni úradníci strávili nejaký čas v spoločnosti Goldman, vrátane tajomníkov ministerstva financií USA, poradcov Bieleho domu a vedúcich úloh v centrálnych bankách a vládach v okolí.
Aj keď si banka vydobyla spravodlivý podiel kontroverzií, vrátane úlohy vo finančnej kríze v roku 2008, angažuje sa aj v širokej škále iniciatív v oblasti občianskeho občianstva.
2. Najlepšia z veľkých inštitúcií: JP Morgan Chase
JP Morgan Chase je jednou z najväčších finančných inštitúcií na svete. Značka JP Morgan sa viac zameriava na investície vrátane investičného bankovníctva.
JP Morgan na svojej internetovej stránke kladie veľký dôraz na fúzie a akvizície, ako lukratívnu službu investičného bankovníctva. Ďalšie ponuky zahŕňajú poradenské služby, zvyšovanie kapitálu a riadenie rizík.

banka

3. Najlepšia v Európe: Barclays
Barclays nemusí byť najväčšie meno na tejto strane rybníka, ale v Spojenom kráľovstve je každý oboznámený s bankou Barclays. Spoločnosť Barclays so sídlom v Londýne bola založená v roku 1690 a vlastní aktíva v hodnote 1,1 bilióna GBP.
Spotrebitelia v Spojených štátoch môžu byť oboznámení s kreditnými kartami spoločnosti Barclays a pre USA je tiež vo vývoji služba spotrebiteľského bankovníctva. Má významné zastúpenie v New Yorku a v iných svetových finančných centrách v Európe aj mimo nej.
Barclays urobila veľký skok do amerického investičného bankovníctva akvizíciou spoločnosti Lehman Brothers v roku 2008.