Finanční sprostredkovatelia – veriť alebo nie?


Témou finančných sprostredkovateľov sa to všetko ešte len začína. Títo ľudia nám často núkajú rôzne finančné produkty, vďaka ktorým nadobudneme nový vyšší kapitál, ktorý nemôžeme premeškať, pretože akurát v tejto chvíli je tá pravá chvíľa na uzatvorenie takejto zmluvy.

makléř

No čestný sprostredkovateľ vám spomenie, že vďaka tejto zmluve bude mať vyššie ohodnotenie, pretože jeho plat je závislý od počtu uzatvorených zmlúv. Preto je práve práca takéhoto finančného sprostredkovateľa dosť veľkou záťažou. Musí zháňať klientov na to, aby mal nové a nové zmluvy, za ktoré bude mať adekvátne ohodnotenie. Nie je to len tak robiť finančného agenta. Najlepšie sa robí človeku, ktorý pozná obrovské množstvo ľudí a má dar reči.

Dar rečí na to, aby vedel svojich kamarátov a známych nahovoriť na nejaký ten finančný produkt. Najlepšie sa nahovárajú kamaráti, pretože komu budeme dôverovať, ak nie práve kamarátovi? Veď by nám určite nenúkal nič, čo by za to nestálo. No, aj pri tých kamarátstvach sa majme na pozore, pretože nič nie je len tak.

makléřo

Mnohí z týchto finančných agentov hovoria o tom, že chcú ľuďom POMÁHAŤ. Prečo im však potom núkajú pôžičky, ktoré ich privádzajú skôr do dlhov? Prečo im nepožičajú z vlastného vrecka a s menšími úrokmi? Veď na to isto majú…
Ja by som finančného agenta nedokázala robiť. Pretože je to pre mňa nepredstaviteľné, že by som naháňala svojich kamarátov a rodinu s tým, že by si mali uzatvoriť rôzne zmluvy práve u mňa. Hoci ma láka predstava, že by som rozumela všetkým finančným produktom a vedela si najlepšie objektívne vybrať, aj napriek tomu to nestojí za to. Stratila by som viac ako by som získala.
Viem, že keď si budem napríklad vybavovať hypotekárny úver alebo životné poistenie budem na obavách, či ma nejaký finančný agent nebude chcieť obalamutiť, pretože výhodné to môže byť len preňho a nie pre mňa. Dávajte si na to pozor aj vy.