Životné poistenie – treba to vôbec?

Majetok si každý poistí bez rozmýšľania. Ak sa niečo stane, poisťovňa zaplatí za opravu, alebo kúpu nových vecí. Ale keď začne niekto hovoriť o životnom poistení, hneď nastanú otázky.
„ Na čo je to dobré? Len platím veľa peňazí a nič z toho nemám…“ A podobne.
Keď nabúra auto, rozbije sa. Ale žiaľ, často aj ľudia, ktorí sa v aute nachádzajú. Sú zranení, liečia ich v nemocnici, potom doma, nasledujú rehabilitácie… V tom čase človek nemôže pracovať. Jeho príjem sa zníži o veľkú čiastku. Čo vtedy? Kto nám pomôže? Takéto situácie sú na dennom poriadku a veru ich nie je málo.

autonehoda.jpg

Občas pomôžu úspory. Keď sa minú, možno pomôže rodina, či priatelia. Ale vždy je to dočasné. Práve poisťovňa vám môže nahradiť stratu finančného príjmu.
Životným poistením si viete ochrániť stratu príjmu. Takisto získate prostriedky práve na náklady na liečenie. Popritom si môžete aj ukladať peniaze na dôchodok.
Všetko je to o vašom rozhodnutí. Sú viaceré možnosti krytia, záleží len na vás, čo si vyberiete.
Poistenie úrazu: môžete si stanoviť, koľko dostanete za každý deň pobytu v nemocnici v dôsledku úrazu , za každý deň liečenia úrazu, za trvalé následky, koľko by dostala vaša rodina, keby sa stalo to najhoršie. Žiaľ, stáva sa to, rodina príde o živiteľa, treba ju zabezpečiť.

nemocnice.jpg

Taktiež si môžete poistiť riziko akejkoľvek smrti. Či už úrazom, alebo chorobou.
V životnom poistení si môžete pripoistiť rôzne riziká. Napríklad kritické choroby. V tabuľke má každá poisťovňa rozpísané, ktoré choroby kryjú. Vtedy dostane poistený dohodnutú sumu a bude tak mať prostriedky na vykrytie straty príjmu. Alebo denné odškodné počas doby liečenia choroby.
Každá poisťovňa má svoje podmienky či ponuky. Treba si dobre premyslieť, čo všetko si chcete poistením kryť.
A tak môžete mať istotu,že keď sa stane niečo zlé, je tu niekto, kto vám a vašej rodine pomôže.