Matrace, z ktorých vás nebude bolieť ráno chrbát

Uvedomili ste si niekedy, že v priemere strávi človek až tretinu života svojim spánkom? Ak spí približne osem hodín denne, tak ako je priemer, potom to naozaj vychádza a či chceme či nie, v posteli strávime naozaj veľa času. Práve preto je veľmi dôležitá kvalita nášho spánku, ktorá ovplyvňuje naše celkové bytie. Stáva sa vám pravidelne, že sa zobudíte a máte extrémne bolesti chrbtice spolu s celým telom? Vstávate ešte viac unavení ako keď ste išli večer do postele? Medzi najčastejšie príčiny týchto nepríjemných zážitkov je práve výber vášho matracu.

postel

Matrace na posteľ sú veľmi dôležitým aspektom spánkového režimu a práve oni majú na zodpovednosti stav vašej chrbtice a kvalitu vášho spánku. Ak teda máte aj vy podobné problémy, nemali by ste už dlho váhať a mali by ste si zabezpečiť čo najskôr kvalitný matrac. Na trhu nájdete niekoľko skvelých značiek, ktoré ponúkajú široký výber matracov. Jednou z nich je aj SEGUM, ktorý sa venuje práve predaju matracov, ktoré sú zdravotne vyhovujúce a pomôžu riešiť vaše doterajšie problémy.

spiace babatko

Okrem rozmerov matracov si môžete vybrať aj ich zloženie, ktoré je naozaj bohaté. Obľúbené sú najmä matrace z pamäťovej peny, ktorá dokonale kopíruje tvar vašej chrbtice a tým zabezpečuje jej dobrú oporu. Okrem toho sú populárne aj matrace z kokosovej peny, z pružín a ďalších komponentov. Veľmi dôležitá je pri výbere matracu aj jeho tvrdosť, ktorá sa označuje písmenkom H a číslom. Ak milujete tvrdé matrace, bude pre vás ideálny ten s označením H5. Ak naopak milujete mäkké, zvoľte si matrac H1, je to len a len na vás. Líšia sa aj záručnou dobou, pričom niektoré matrace majú iba minimálnu záručnú dobu, teda dva roky, zatiaľ čo niektoré až desať rokov.

Vyberte si aj vy ten pravý matrac pre vás a zabezpečte si lepší spánok a oddych, toto rozhodnutie určite neoľutujete.