Kŕčové žily, to je poriadne drahá zábavka

O tom, koľko vás bude stáť odstránenie kŕčových žíl, rozhoduje hlavne to, kde si ich necháte operovať, respektíve, odstraňovať. Na súkromnej klinike je to vždy drahšie ako na tej štátnej. Ak však chcete mať istotu, že bude o vaše nohy skutočne dobre postarané, radím vám dobre, radšej si za operáciu priplaťte. Inak sa vám môže veľmi ľahko stať, že za zákrok budete platiť opätovne. Noha vo farebných nohaviciach a topánke.jpg

Cennik operacie krcovych zil na súkromnej klinike ma odradil natoľko, že som sa rozhodla pre štátnu kliniku. Netvrdím, že všetko, čo je štátne, je automaticky a zároveň menej kvalitné, no ak hovoríme o zdravotníctve, tak….. no, asi všetci vieme, ako na tom naše slovenské zdravotníctvo je. Žily som si nechala odstrániť sklerotizáciou, no po necelom roku sa mi na nohách objavili znova. Vtedy som usúdila, že asi naozaj nie som natoľko bohatá, aby som so kupovala alebo aby som platila za lacné veci a služby. Nehovoriac o tom, že keď ide o zdravie, tak by sme sa mali zrieknuť skôr iných vecí a na zdraví naozaj nešetriť. Potom, ako mi žily odstránili na súkromnej klinike, sa mi opätovne už nevrátili, takže tá cena stála za to.

Koľko vás to bude stáť?

Ceny, ktoré vám uvediem nižšie, berte naozaj len ako orientačné. Všetko totiž závisí od stavu, v akom sa vaše cievy – nohy, nachádzajú a samozrejme aj od konkrétnej súkromnej kliniky.

Mikroskleroterapia (pod LED kontrolou)– šesťdesiat až štyristo eur
Makroskleroterapia (ide o skleroterapiu riadenú ultrazvukom)– sto až tristopäťdesiat eur
Odstránenie kŕčových žíl laserom – päťstopäťdesiat eur a viac
Odstránenie kŕčových žíl biologickým lepidlom– tisícpäťsto až dvetisíc eurŽena leží na pláži so zdvihnutými nohami.jpg

Na súkromných klinikách musíte počítať aj s tým, že si zaplatíte za samotné vyšetrenie kŕčových žíl. V tomto prípade sa ceny pohybujú v reláciách od štyridsať do sto eur. Cena závisí hlavne od toho, čo všetko si potrebujete dať skontrolovať. Ak to budú len žily na nohách, zaplatíte menej, ak i na iných častiach tela, tak to bude drahšie.