Ako nájsť najlepšie šaty pre svoj typ postavy?

Keď príde na to, čo si obliecť, výber šiat môže byť jednoducho najjednoduchšie riešenie. Čo je však oveľa zložitejšie, je vedieť, ktoré šaty najviac lichotia vašej. Zostavili sme návod, ktorý vás nielen zameria na to, v ktorom strihu šiat bude vaša postava vyzerať najlepšie, ale aj na polovicu zredukujete čas skúšania šiat v kabínke. To ale neznamená, že nemôžete experimentovať s inými štýlmi šiat, môžete! Nikdy sa neriaďte zmýšľaným spoločnosti, každá postava je krásna taká aká je. Je len na vás, ako sa oblečiete.

šaty

Cieľ: Zvýrazniť váš pás.
Čo by ste mali hľadať: Štýly, ktoré obtiahnu vaše krivky a zvýraznia váš pás, vrátane šiat, ktoré sa zaväzujú v páse a šiat s opaskom a rozšírenou sukňou. Vyberte jemné tkaniny, ktoré dobre kryjú. Zvoľte si otvorenejší výstrih na zvýšenie efektu. Takto odpútate pozornosť od vašich nedostatkov. Je to aj veľmi dobrý spôsob, ako zaujať.

Cieľ: Zvýrazniť krivky.
Čo by ste mali hľadať: Väčšie výstrihy na zvýraznenie vášho poprsia a definujúce prvky (ako sú opasky). Taktiež aj obtiahnuté šaty vyzerajú na ženskej postave skvelo. Ak ale nechcete vyzerať príliš vyzývavo, dbajte na to, aby ste nemali výstrih a krátku sukňu zároveň, lebo budete pôsobiť príliš vulgárne. Vždy zvoľte iba jednu možnosť.

Cieľ: Odstrániť pozornosť od strednej časti tela.
Čo by ste mali hľadať: Šaty, ktoré nemajú dôraz na pás, napríklad voľnejšie šaty alebo zvinovacie šaty, ktoré opticky urobia vašu postavu presýpacou. Pokiaľ máte užšie boky, bohatá sukňa bude pre vás najlepším riešením. Opticky zúži váš pás a vytvorí ideálnu ženskú postavu: presýpacie hodiny.

letní šaty

Cieľ: Vyvážiť proporcie.
Čo by ste mali hľadať: Najlepšie sú šaty na zaväzovanie v páse, ktoré sedia väčšine postáv. Treba sa hlavne sústrediť na to aby nebola jedna časť väčšia ako tá druhá. Je dôležité nájsť šaty, ktoré budú vyvážené a harmonické.