Výkonný riaditeľ Intelu skončil pre vzťah


V tejto funkcii pôsobil od roku 2013. Jeho nástupca sa stal Robert Swan. Spoločnosť uviedla, že príslušné pravidlá sa vzťahujú na všetkých manažérov. „Vzhľadom na očakávania, že všetci zamestnanci budú rešpektovať hodnoty spoločnosti Intel a dodržiavať kódex správania spoločnosti, predstavenstvo prijalo rezignáciu pána Krzanicha.“
Intel Corporation je americká nadnárodná korporácia a technologická spoločnosť so sídlom v Santa Clare v Kalifornii v Silicon Valley.
Odchod pána Krzanicha je najnovším vyvrcholením vďaka tlaku na spoločnosti, aby sa zaoberali otázkami týkajúcimi sa rodových vzťahov a úradného správania.

hardvwer

„Robustné vyhľadávanie“
Akcie spoločnosti Intel klesli o 2 percentá v rannom obchode, pretože investori reagovali na novinky.
Spoločnosť povedala, že uskutoční vyhľadávanie nájsť stáleho nástupcu Krzanicha, ktorý sa prvýkrát pripojil k spoločnosti Intel v roku 1982.
Počas svojho pôsobenia sa spoločnosť Intel snažila presunúť svoje závislosť od osobných počítačov a rozšíriť ich do oblastí, ako sú údaje.
Predseda predstavenstva spoločnosti Intel Andy Bryant povedal, že spoločnosť ocenila „mnoho príspevkov“ pána Krzanicha.

„Rada je dôrazne presvedčená o stratégii spoločnosti Intel a sme presvedčení, že spoločnosť Bob Swan je schopná viesť spoločnosť, keď robíme dôkladné vyhľadávanie nášho nového generálneho riaditeľa,“ povedal.
Intel tiež povedal investorom, že očakáva rekordnú výkonnosť v roku 2018. V prvých troch mesiacoch roka spoločnosť oznámila zisk vo výške 4,5 mld. USD na viac ako 16 mld.

podniaktel

Intel však tiež v tomto roku čelil otázkam, keď odhalil bezpečnostné chyby vo svojich čipoch po mesiacoch po tom, čo vedci identifikovali problém.
Investori a zákonodarcovia tiež spochybňovali predaj akcií pána Krzanicha počas mesiacov, keď si firma uvedomila problém, ale neoznámila ho.
Spoločnosť Intel v tom čase uviedla, že predaj bol viazaný na vopred dohodnutý plán.