GOOGLE nie je len internetový prehliadač

Google je jedna z najznámejších spoločností na svete. Sídli v USA v štáte Kalifornia. Ich autormi boli Larry Page a Sergej Brin v roku 1998. Google má mnoho produktov, no najhlavnejší je určite prehliadač. Ten dokáže vyhľadať naozaj čokoľvek. Od  webových stránok, cez obrázky až po rôzne iné produkty. Je to neuveriteľne obrovská  a populárna spoločnosť, ktorá mala v roku 2013 zisk až štrnásť miliárd eur.

google

Google vlastní niekoľko desiatok produktov. Ten najvýznamnejší je prehliadač. Ten pozná a využíva asi najväčšia skupina ľudí. Tento vyhľadávač je jednoznačne ten najpoužívanejší na celom svete. Ďalej je známy Desktop Search. Je to software, ktorý vyhľadáva súbory a vďaka nim vyhľadáva vo svojom počítači a svojej sieti. Je dostupný len vo vybraných jazykoch. Web Toolkit umožňuje ľuďom písať AJAX-ové aplikácie, napríklad Gmail alebo mapy.

AdSense je systém. Ten umožňuje vlastníkom webstránok zobraziť cielené reklamy, ktoré sú tematické. Nejaké tie percentá si z toho berie Google. AdWords je opäť systém, ktorý sa týka reklám. Tie sprostredkovávajú reklamy, ktoré oslovujú nových zákatníkov. Tie sa zobrazujú vedľa výsledkov hľadania. Môžu byť ako obrázok, text, ale aj video či rozhlas.

search

 Analytics je to pomôcka pri sledovaní a logovaní diania na danom serveri. Nepočíta to návštevnosť ale robí štatistiku. Ponúka rôzne informácie o mestách, z ktorých prišli ľudia, informácie o prehliadači, operačnom systéme alebo použitie najčastejších slov pri prehliadaní. Je to voľne dostupný produkt pre vlastníkov webových servérov. Rovnako ho môžu využívať aj majitelia Youtube účtov. Gmail poznajú asi všetci. Je to prostriedok pre e-mailovú komunikáciu. Dnes už môžete odoslať súbor veľký až 15 gigabitov, čo je najviac z celej konkurencie.Disk – úložisko cloud. Je možné si na ňom uložiť rôzne obrázky, videa, dokumenty a posielať ich medzi Gmailom a G. Fotkami.