DUAL-WHITE LED pásy

Biele LED osvetlenie je najčastejšie využívanou formou presvetlenia miestnosti, pretože dokáže nahradiť prirodzené svetlo, vizuálne znásobuje veľkosť miestnosti, je všestranné a hodí sa k akémukoľvek dizajnu, či doplnkom. LED svetlá sa predávajú vo farebných variantoch bielej, a to podľa teploty – studená biela, teplá biela a neutrálna biela. Teplá biela je skôr do žlta a je vhodné použiť ju, ak chcete vyvolať dojem tepla domova, spríjemniť priestor a oddýchnuť si. Najčastejšie sa teda používa ako osvetlenie v obývačke, izbách a spálňach, pretože žlté svetlo nie je príliš vhodné na zrak, neodporúča sa inštalovať ho v kancelárií, či pracovni.

dual white led

Na prácu alebo čítanie je lepšie neutrálne biele svetlo, ktoré až tak nezaťažuje zrak. Toto svetlo sa najviac podobá prirodzenému dennému svetlu a preto sa odporúča ho inštalovať napríklad v kúpeľni alebo na toalete, najmä ak sa v týchto miestnostiach nenachádza okno. Studené biele svetlo sa až tak často v bežných domoch, či bytoch nepoužíva, a to preto, že môže pôsobiť viac modro, než bielo a tým pádom pôsobí umelo a nevhodne na zrak. Avšak všetko záleží od typu a značky svetla, nie všetky studené svetlá sú príliš modré a tak sa dajú sa použiť aj bežne doma. Keď sa neviete odhodlať a vybrať si vhodnú teplotu bieleho svetla, možno by ste sa mali rozhliadnuť po DUAL-WHITE LED pásikoch LED produkt.

dualne biele svetlo

Takéto duálne LED pásy obsahujú diódy, ktoré sú univerzálne, čo sa bielej farby a jej teploty týka. To znamená, že farebná teplota sa dá meniť od studenej, cez neutrálnu až po teplú bielu, a to presne podľa toho, čo práve potrebujete. Nemusíte tak už váhať, či je vaše svetlo vhodné do daného priestoru a jednoducho ho môžete zmeniť. Duálne LED pásy sa dajú ľahko ovládať rovnako ako väčšina LED svetiel pomocou diaľkového ovládača alebo mobilného telefónu so stiahnutou aplikáciou.