Bláznivé farby v kuchyni

Kuchyňa patrí k časti domu a bytu, v ktorej denne trávime najviac času. Raňajkujeme, obedujeme a večeriame v nej a preto je dôležité, aby sme sa pri tom cítili dobre a príjemne, ale zároveň aby spĺňala aj trendy v modernom dizajne.

kuchyň

Zmena odtieňa urobí s interiérom divy

Práve sa chystáte rekonštruovať kuchyňu alebo ste sa len rozhodli, že tá pôvodná vás už nudí a chcete svojej kuchyni dopriať trocha nových sviežich farieb? Ak hľadáte inšpiráciu, my vám môžeme trocha pomôcť. Je jedno, či dáte prednosť tmavým alebo svetlejším odtieňom, v oboch prípadoch vaša kuchyňa ožije a získa nový nádych.

S citom pre farby bude kuchyňa vyhľadávaným miestom

Jednotlivé farby vypovedajú niečo aj o majiteľovi či gazdinke, kombinácie môžu byť rôzne, spokojná s nimi musíte byť hlavne vy. Na to, aby tento priestor bytu bol útulný, treba mať cit pre kombinácie jednotlivých farieb.

  • K dosť netradičnej kombinácii patrí tmavá alebo svetlá zelená farba a bielou. V kuchyni, vymaľovanej týmito odtieňmi, budete mať pocit, že raňajkujete na zelenej lúke zaliatej slnečnými lúčmi bez jediného obláčika. Ak to ešte vylepšíte kvetinami, atmosféra bude dokonalá.

  • Zaujímavejšie môže byť zladenie svetloružovej s čiernou, pričom v tmavej budú doplnky interiéru. Skúste to, určite zistíte, že aj výraznejšie kombinácie farieb sú veľmi príťažlivé a zaujímavé.

  • Sivá je novou čiernou, v poslednom období často nahrádza agresívnejšiu čiernu, a tak to skúste aj pri navrhovaní novej kuchyne. V odtieňoch šedej bude kuchyňa štýlová a noblesná.

  • Spoza oceánu sa k nám dostal štýl dominancie čiernej farby s doladení vo svetlejších odtieňoch, ktorý dodá priestoru nový rozmer harmónie svetla a tmavých tónov.

kuchyně

  • Pre milovníkov leta, mora a pláží tu tiež máme jeden návrh. Skúste to s modrou, má mnoho odtieňov, a tak si ich mixovaním môžete vytvoriť náladu leta po celý rok. Špeciality vám budú potom chutiť oveľa viac.