Slovinsko


Mestá a regióny Slovinska
Hlavným mestom je Ľubľana , nazývaná „Malá Praha“: nad ním, ako české mesto, stojí mohutný stredoveký hrad. K dispozícii sú aj ďalšie zaujímavosti : gotické kaplnky, barokové kaštiele, secesné mosty a rôzne múzeá . Znalosť architektúry by mala pokračovať v Maribore , Celje a Krane a snažiť sa navzájom prekonávať počet hradov, katedrál a kostolov. V lete sú turisti zvádzaní pobrežnými mestami: módny Portorož s piesočnatou plážou a liečivou soľou, Piran s talianskou náladou a čistým morom, Koper s elegantnými paláciami a vodným parkom, milovaní jachtami a surfermi Isola . Dovolenka na pláži sa rozvíja nielen na Jadrane, ale aj na malebných alpských jazerách Bohinj a Bled . Najznámejšie kúpeľné strediská  sú Rogaska Slatina , Moravske Toplice a Radenci so zázračnou minerálnou vodou, Strunjan s terapeutickým bahnom, Dobrna , Terme Čatež , Rogla a Terme Zreča s termálnymi prameňmi. A od začiatku decembra do konca apríla Vás očakávajú Bovec , Mariborsko Pohorje a Kranjska Gora čaká prieskumníkov horských vrcholov .

ostrov

Klíma Slovinska
Slovinsko je rozdelené do troch klimatických pásiem: mierny kontinentálny, stredomorský a vysokohorský. Nie sú žiadne náhle zmeny teploty, mierne zimy (nie nižšie ako -10 ° C) a letné bez tepla. V lete je priemerná teplota vzduchu vo väčšine častí krajiny 23 … + 25 ° C a v zime od -2 ° C na severozápade až po + 6 ° C na pobreží Jadranského mora. V júli až auguste je vysoká plážová sezóna v plnom prúde na pobreží Jadranského mora a v máji až júni a septembri až októbri je lepšie ísť sem pre tých, ktorí považujú teplotu za 26 ° C za ideálnu.

jezera

Slovinsko hotely
Hotely v Slovinsku  sú pohodlné a moderné. Strava, spravidla, polpenzia, ale to nie je vždy lepšie ako len raňajky: krajina má vynikajúcu kuchyňu, kaviarne a reštaurácie v strediskách sú v hojnosti. Hotelová základňa je na veľmi vysokej úrovni, existuje málo ekonomických možností (to je spravidla súkromné ​​ubytovanie). Väčšina hotelov ponúka zľavu na pobyty troch dní. Nie je veľa „dvojmiestnych“, väčšinou 3-4 * hotelov, existuje aj niekoľko oficiálnych „päť“, ale niektoré 4 * sú vlastne 5 *. V mnohých hoteloch sú otvorené zdravotné strediská (jeden z najmodernejších sa nachádza v liečebnom stredisku Dobrna). Napätie v sieti je 220 V, 50 Hz. Zásuvky sú štandardné európske.

Posteľ v hosteli v Ľubľane bude stáť od 20 EUR , dvojlôžková izba v 3* – od 40 EUR , v „štyroch“ – od 80 EUR za deň. Náklady na pobyt v hosteli Maribor – od 33 EUR za samostatnú izbu pre dve osoby, v 3 * hoteli – od 40 EUR , 4 * – od 80 EUR za deň. Najlacnejšie prenocovania v letovisku Portoroz ponúkajú kempingy (od 39 EUR za dvojitý stan), ceny v jednoizbových apartmánoch začínajú od 58 EUR a v luxusných „piatich“ – od 170 EUR za noc. Na jazere Bled si môžete prenajať útulnú chatu za 180-250 EUR denne.