Naučte sa vychádzať s ľuďmi

Iste to poznáte. Vo vašom živote sa nachádza veľa ľudí, s ktorými musíte spolupracovať, alebo žiť aj napriek tomu, že vám sú proti srsti. Nie každý na svete vám musí byť sympatický, ale dospelý človek by mal vedieť prekonať predsudky a správať sa ku každému korektne a v rámci spoločenských noriem. Prvý dojem býva dôležitý, ale niekedy nie je na zahodenie sa pozrieť pod povrch. Tak ako všetko na svete, tak aj jednanie a vychádzanie s problematickými ľuďmi sa dá osvojiť. Musíte si uvedomiť, že keby boli všetci rovnakí resp. by boli ako vy, svet by bol nudný.

podnikatel

V prvom rade si ich správanie neberte osobne. Nikto nemôže za to aký sa narodil. Spolupracujte s každým, ale nie každého si musíte pripustiť do súkromnej sféry. Napriek tomu ako veľmi je vám dotyčný nesympatický, zachovajte si pozitívny postoj a nedajte najavo svoje pocity. Skúste sa na to pozrieť očami takého človeka. Možno cíti to isté, ale správa sa k vám slušne. V žiadnom prípade sa nepovyšujte, načúvajte mu a buďte otvorení.

Takýto ľudia nás niekedy vedia vytočiť aj, v prenesenom význame, spôsobom akým dýchajú. Vy sa musíte naučiť ovládať svoje emócie a každý výkyv predýchajte. Nechajte veciam čas a uvidíte, že nie všetko je také ako sa to na prvý pohľad zdá. Nikto nenosí košeľu dotyčného a možno jeho správanie a vyžarovanie je len odrazom toho, čo práve prežíva. V jeho osobnom živote môžu existovať problémy, ktoré rieši svojou neprístupnosťou a útočnosťou.

tým

Tým, že dotyčnému preukážete rešpekt, zoberiete mu vietor z plachiet a iste zmení svoje správanie. A kto vie, či v ňom napokon nenájdete človeka, ktorému začnete veriť. Neznamená to, že musíte byť za každú cenu ústretový. Ak idete proti sebe, protivník to vycíti. V prípade, že je druhá strana agresívna, vy agresivitou nič nevyriešite. Otvorený boj je plný nezvládnutých emócií, ktoré v stresovom napätí nepomôžu. Môže sa stať, že vyskúšate všetko, čo sa dá a napriek tomu neviete s takýmto človekom vytvoriť priateľský kontakt. V tom prípade sa o to ani nesnažte. Vytýčte si hranice komunikácie, nepresviedčajte nikoho o svojej pravde a udržiavajte si odstup.