Internet nám ponúka moderný život

Vtedy väčšina ľudi ešte muselo olizovať pečiatku, aby posielali poštu. Potom prišiel experimentálny prehliadač nazvaný Mozaika, po ktorom nasledoval vylepšený prehliadač z Netscape. A ak ste mali počítač, objavili ste novú cestu k tejto skvelej, novej veci nazvanej World Wide Web. Mozaika a Netscape boli prvým populárnym spojením s tým, čo sa nazývalo informačná autostráda a sledovali prvý prehliadač Tim Berners-Lee nazvaný WorldWideWeb.

telefon

World Wide Web zmenila spôsob, akým ľudia žijú, pracujú a hrajú. Ľudia môžu napríklad rezervovať všetky veci ohľadom dovolenky online. Môžu zabezpečiť, aby sa ich účty vyplácali automaticky včas. Môžu zablokovať doručovanie pošty, nájsť cestu k turistickým atrakciám a získať dlhodobú predpoveď počasia. Dokonca aj na dovolenke sa môžu prihlásiť na web, aby udržali krok s novinkami z domáceho papiera alebo televíznej stanice a zostali v kontakte s priateľmi a rodinou.

tablet

Googling
V polovici deväťdesiatych rokov boli tri najlepšie webové stránky AOL, Netscape a WebCrawler (čo bol vyhľadávací nástroj vo vlastníctve spoločnosti AOL), uviedla internetová spoločnosť, meracia spoločnosť comScore Media Metrix. Každý z nich mal za mesiac prihlásených 4 až 6 miliónov ľudí.
Dnes je publikum pre webové stránky viac ako miliardu a rastie.
„Ľudia sú oveľa viac prispôsobení typu obsahu, ktorý chcú vidieť a konzumovať [online],“ povedal Peter Daboll, prezident spoločnosti comScore Media Metrix. „Tiež existujú komunikačné servery kde si ľudia hľadajú presne čo chcú a čo ich zaujíma. A práve preto majú sa dozvedia všetko čo chcú, či už ide o cestovanie, nakupovanie a všetky ostatné aktivity, ktoré v rovnakej miere neexistovali prvé dni na webe. „

Generácia internetu
Web mení spôsob komunikácie ľudí, povedal Daboll. Poukázal na „internetovú generáciu“, tínedžerov, ktorí vyrástli so samotným webom. Jedným z ich obľúbených nástrojov je okamžité zasielanie správ, povedal.
Koniec koncov, pred dvadsiatimi rokmi si málokto predstavoval, že web bude tak ďaleko ako je dnes, že si budete môcť získať satelitný obraz mesta kedykoľvek chcete, dokonca akékoľvek mesto nie len to vaše, alebo budete čítať miestne správy z troch časových pásiem alebo si objednáte pizzu bez toho, aby ste museli niekomu volať, alebo posielať peniaze z účtu na účet pomocou zopár kliknutí. A to je ešte nič, v porovnaní s tím, čo nás v budúcnosti čaká!