E-shop špecializovaný na meniče napätia

Čo je menič napätia?

Menič napätia alebo aj invertor napätia je menič (striedač), ktorým dokážete vytvoriť z jednosmerného napätia 12V alebo 24V napätie až 320V. Tieto meniče (invertory) sú dvojaké – čisto sínusové alebo modifikované sínusové. Zjednodušene povedané je to prístroj, ktorý mení vlastnosti elektrického napätia.

elektrické káble

Meniče s čistým sínusovým priebehom sú využiteľné hlavne pri citlivých elektronických meracích prístrojoch alebo zdravotníckych prístrojoch. Pre tieto druhy elektronických prístrojov je potrebný rovný priebeh výstupného napätia, a ten Vám zabezpečí práve menič s čistou sínusovou vlnou.

Ostatným spotrebičom väčšinou postačí menič s modifikovaným sínusovým priebehom na to, aby fungovali bez akýchkoľvek problémov. Napriek tomu že nemá hladký priebeh ale skôr „kostrbatejší“, je postačujú na ich prevádzku. Je možné ho využiť aj na krátkodobé zapojenie väčších zariadení ako sú chladničky alebo čerpadlá, na zapojenie dlhodobejšie je vhodnejší menič s čistým sínusovým priebehom.

digitálne káble

Kde všade sa dá menič napätia využiť?

Všade, kde sa nenachádzajú elektrické rozvody s bežným 230V napätím. Najčastejšie v autách, obytných prívesoch, chatách či chalupách – sú využiteľné na mobilné telefóny, nabíjačky, lampy, televízory, mikrovlnnú rúru a drobné elektrické spotrebiče Dobíjanie telefónu v aute či využitie rýchlovarnej cestovnej kanvice bude hračkou, keďže menič vytvorí z napätia batérie v aute 12V svojich 230V, ktoré na tieto úkony potrebujeme.

V našom špecializovanom e-shope nájdete meniče napätia čisto sínusové aj modifikovane sínusové, takže ich využijete presne tam kde to potrebujete. Taktiež u nás nájdete meniče z a na 24V, 12V alebo 5V, ktoré sú riešením pre stále napájanie príslušenstva vo vozidlách s iným palubným napätím (napr. autorádio, DVR kamera, navigácia).