Ako upraviť snímku do čo najlepšej finálnej podoby

Ak túžite robiť kvalitné fotky, k tomu vám dnes už v podstate stačí mobil alebo tablet, čiže jedno z bežných prenosných zariadení, ktoré disponuje pomerne kvalitným fotoaparátom. V prípade, že túžite ísť s dobou a chcete od fotiek či videa ešte lepšiu kvalitu, máte možnosť zakúpiť si viaceré nové a aktuálne modely týchto zariadení, aké už dokážu dosiahnuť ako aj prehrať snímky v kvalite ultra HD, respektíve 4K. Ale nadšenec fotografovania so zmyslom pre detaily túži nielen zachytiť daný moment a snímku uložiť, potrebuje tejto snímke priniesť život a originalitu, určité následné úpravy detailov do perfektnej podoby. Možno by ste sa čudovali, ako sa snímka dokáže výrazne zmeniť, pokiaľ si na tieto detaily nájdete čas. S touto prácou nám však už nepomôže hardvér zariadenia, ale softvér. Budeme musieť vybrať jednu z množstva skvelých aplikácií, ktoré dokážu s obrázkom spraviť zázraky. Ktorú foto aplikáciu kúpiť? A to v prípade, ak nenájdeme dostatočne kvalitný softvér zdarma?

selfie

ProShot
V úvode jej spustenia vás privíta praktické, jednoducho pôsobiace, no skutočne atraktívne grafické prevedenie. Už úvodná vizuálna stránka napovedá, že ste si vybrali správne. Okrem možnosti manuálneho ovládania môžete zvoliť poloautomatické, alebo komplet automatické ovládanie všetkých potrebných funkcií, čiže blesku, ostrenia, expozície, rýchlosti, ako aj vyváženie bielej farby. Samozrejmosťou je nočný režim ako aj funkcia HDR. Fotky môžete uložiť v klasickom rozpoznateľnom formáte pre viaceré zariadenia (JPEG), ale na výber máte aj kvaltiný formát RAW. Zaujímavou je funkcia Timelapse, ktorá prehrávanej snímke dokáže navodiť efekt zrýchlenia. Aplikácia stojí cca 4 eurá.

foto

PIP Camera
Je aplikáciou a zároveň nástrojom pre tých, ktorí hľadaj predovšetkým efekty. Orientuje sa predovšetkým na pridanie koláží, aké snímku upravia do viditeľne zaujímavejšej finálnej podoby. Ponúka vám viacero variantov a skvele sa pri nej zabavíte, pritom je úplne zdarma.