Adrenalín na rybách

Čo si myslíte o adrenalínových športoch? Niektorí ľudia si myslia, že je to hazard zo životom, iní sú naopak presvedčení o tom, že je to perfektná zábava. Ja som zo začiatku nemal ku adrenalínovým športom absolútne žiadny vzťah. No keď som sa dostal do puberty, nejakým zvláštnym spôsobom mi preplo a rozhodol som sa, že je načase skúsiť niečo vážne akčné. Nemusím asi ani hovoriť o tom, že moja mama z toho bola poriadne na prášky. Každý jeden deň som počúval, ako sa na motorke zabijem, ako nechce vidieť svoje jediné dieťa v truhle a podobné veci, aké by asi matky svojim deťom rozprávali vždy.

moře

Môj otec bol však skeptický. Rozumel tomu, prečo to asi robím.
Jednoducho ma bavil ten pocit, že stále posúvam svoje hranice. Bolo to skutočne niečo neuveriteľné, pretože som mal život vo svojich rukách a zároveň som vedel, že všetko je na jednej veľkej náhode. Bolo to skutočne zaujímavé, no napriek tomu som sa rozhodol, že najlepšie bude, keď skúsim trochu zbrzdiť, pretože moju mamu zo mňa skutočne porazí. Otec si myslel, že bude pre mňa príjemnou zmenou, keď s ním začnem chodiť na ryby. Myslel si, že sa upokojím, pretože je to jednoducho celé o harmónii, o tichu a vo všeobecnosti o pokoji.

udice

Lenže ja som vedel nájsť vzrušenie aj v rybárčení.
Zo začiatku ma to aj bavilo, no neskôr som prišiel na to, že hodinové vysedávanie ma nebaví. A tak som si zohnal prívlač a rozhodol som sa, že budem chytať dravé ryby. Moja mama bola opäť na mŕtvicu a otec sa len chytal za hlavu a nerozumel tomu, prečo si už konečne nedám pokoj. No mne to bolo úplne jedno. Bol som rád, že mám pokoj a že zároveň môžem nejako vypustiť paru tým, že budem chytať dravé ryby. No a čo? Veď nejako sa predsa vybúriť musíme, nemám pravdu? Každý má svoj spôsob a adrenalín je jednoznačne ten môj, tak sa nepohoršujte. Skúste to aj vy a uvidíte.