YouTube neprestane odporúčať videá pre malé deti, napriek problémom s pedofíliou

Správy z New York Times zistili, že YouTubové algoritmy pomáhajú videám s deťmi šírených medzi pedofilmi. Vývojári nechcú odstrániť odporúčania, pretože by to mohlo znížiť tvorcom ich sledovanosť na videí. Namiesto toho vývojári chcú „obmedzovať odporúčania na videí, ktoré môžu ohrozovať malé detí,“ Informácie od New York Times.

youtube

Obmedzovanie odporúčania je posledný pokus o kontrolu s pedofíliou na YouTube. Spoločnosť zaviedla veľké zmeny od februára, kde bolo prvý krát zaznamenané, že predátori používali komentáre o videách hrajúcich sa detí, aby sa zapojili do sexuálnych rozhovorov. Bezpečnostní tím sa rozhodol uzavrieť komentáre na videí, ktoré zobrazujú malé deti.

YouTube znížila počet predátorských komentárov, ktoré sa vyskytujú na videách, ktoré sú zakázané v živom vysielaní pre detí, pokiaľ ich nesprevádza dospelý človek a znížené odporúčania pre videá, ktoré zobrazujú deti. Spoločnosť odstraňuje „tisíce účtov týždenne“, ktoré patria deťom ktorý sú mladší ako 13 rokov. Zmluvné podmienky spoločnosti obsahujú, deti mladšie ako 13 rokov ktoré nemôžu mať vlastné účty. Mnohé deti sú kľúčovými komponentmi pre celý Youtube, známe ako „rodinné vlogovanie“.Tvorcovia ako Ace Family (16,4 miliónov odberateľov), Roman Atwood Vlogs (15,2 miliónov odberateľov), Daily Bumps (4.6 miliónovodberateľov), Tydus and Cor (2.8 miliónov odberateľov).Algoritmus služby YouTube po ich prečítaní odporúča, aby sa obsah videí, natáčal viac o rodine a menej okolo detí.

iphonbe

YouTube sa snaží vyrovnať úspech týchto tvorcov a ich platformy ako s mnohými obavami z moderovania. Rodinní vloggeri boli ponechaní rozhodnutím uzavrieť komentáre na začiatku tohto roka. YouTube potreboval nájsť riešenie tohto problému, ale mnohí vloggeri hovoria, že sa im zdá, že zmena bude koniec koniec ich kariéry.       
Spoločnosť vyhlásila k New York Times, „YouTube potrebuje zabezpečiť, aby tvorcovia boli chránení pred predátormi, ale chce zároveň sľúbiť svoj rozsiahly tvorivý základ, ktorý môžu aj naďalej fungovať“.