Samovzdelávanie – kľúč k životu podľa vlastných predstáv

Mám na mysli samoštúdium. To znamená, učiť sa konkrétnu zručnosť „na vlastnú päsť“.

Je veľa jednotlivcov, ktorí dokázali, že nielen, že je možné samostatne sa vzdelávať v ťažkých veciach, ale v nich aj vyniknúť.

staré knihy.jpg

Niektorí dobre známi ľudia, ktorí to urobili zahŕňajú Jimmyho Hendrixa, Billa Gatesa, Michaela Dell, Alexandra Grahama Bella, Ernesta Hemmingwaya, Richarda Bransona a Thomasa Edisona.
 
Títo ľudia dokázali, že je možné stať sa zdatnými a úspešnými v mnohých oblastiach, a to len samoštúdiom, nie je teda dôvod, prečo by ste nemohli urobiť to isté.

Samostatné vzdelávanie má množstvo výhod. Samoštúdium vás môže oslobodiť od práce, ktorú nenávidíte, a určite to bude základná zručnosť pre 21. storočie. Je to dobré pre takmer akúkoľvek oblasť vedomostí alebo zručností, ktoré chcete získať.
 
Ak pôjdete správnym smerom, môžete sa naučiť niečo užitočné už za pár mesiacov. Aj keď sám sa vzdelávať môže byť veľmi stresujúce.

dokumenty.jpg

V dnešnej dobe je veľmi jednoduché získať informácie, ktoré potrebujete na to, aby ste sa naučili takmer akúkoľvek konkrétnu zručnosť. Bohužiaľ, len málo ľudí plne využíva príležitosť, ktorú majú na samoštúdium.

Verte, že to dokážete

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť je zbaviť sa všetkých mentálnych bariér. Toto je dôležitá časť procesu, pretože tu to všetko začína.

Ak neveríte, že sa môžete naučiť túto zručnosť, hneď ako budete čeliť prekážke, vzdáte sa.

Veriac, že som schopný naučiť sa ťažkú zručnosť sám, mi tiež dodáva potrebnú motiváciu začať.

Či si myslíte, že to dokážete alebo nie, môžete veľmi dobre určiť, či sa budete úspešne učiť alebo nie.
 

Ohodnoťte příspěvek