Čo sa deje s detským telom počas noci

Aj vám rodičia hovorili, že počas noci rastú človeku kosti? Je to taká prípovidka, ktorú pozná mnoho ľudí, no a mnoho ľudí, ju zároveň považuje za akúsi urban legend. V skutočnosti to však takto nie je. Naše telo v noci naozaj rastie, regeneruje sa a dokonca aj spaľuje kalórie. Presne takto, to funguje aj u našich detí, a preto by sme mali urobiť všetko pre to, aby sme im dopriali dokonale kvalitný spánok.Ilustrácia dieťaťa, ktoré sedí na mesiaci medzi oblakmi, v noci.jpg
 
Začnite matracom
 
Detské matrace https://www.segum.sk/produkty/matrace/detske-matrace musia byť extrémne kvalitné. Mali by maťMnohí  rodičia, však práve na matracoch šetria. Áno, je pravda, že matrac budete musieť počas detstva vášho dieťaťa vymeniť niekoľkokrát. Hold, rodičovstvo nie je lacná záležitosť.
 
Ak chcete ušetriťaspoň nejakú tú korunku, vlastne euro, tak v momente, keď vaše dieťa nebude spať v detskej kolíske, mu zakúpte posteľ a matrac, ktorá mu veľkostne vydrží aspoň do veku okolo siedmych rokov, možno aj trošku dlhšie. 
 
Matrac by mal byť dostatočne pevný. Všímajte si hlavne jeho bočnice. Tie by mali byť taktiež špeciálne spevnené. Práve bočnice zabezpečia to, aby sa dieťa pri prevaľovaní nedostávalo do neprirodzených polôh, ktoré škodia jeho pohybovému aparátu, ktorý je vo vývoji a hlavne s jeho chrbticou.
 
Dôležitá je aj posteľ
 
Pri posteli sa zamerajte hlavne na rošty.Tie musia byť pevné. Kraje postele by mali byť trochu vyvýšené, aby dieťa z postele nemohlo spadnúť. To platí najmä pri najmenších drobcoch. Veľkosť postele musí byť, logicky, taká, aby na nej vaša ratolesť mohla spať pohodlne.Detail na tvár chlapca s veľkými dioptrickými okuliarmi.jpg
 
Malá pomôcka,ak chcete zistiť, či je posteľ pre dieťa dostatočne veľká, dopredu ju vyskúšajte. Keď dieťa leží narovnane, malo by mať nad hlavou aj pod nohami, asi pätnásť centimetrový voľný priestor.
 
V noci sa naozaj rastie
 
Počas spánku, sa detské kosti, svaly, šľachy, chrbtica, vnútorné orgány a všetko ostatné, čo sa v tele nachádza, v prvom rade regeneruje, čo vedie k tomu, aby detské telo mohlo naozaj rásť.